Sportovní a rekondiční masáž


Sportovní masáže a rekondiční masáže spadají do kategorie klasických masáží, které se zaměřují především na masírování svalů – nejvíce zatěžovaných partií těla, např. záda/šíje a svaly nohou, samozřejmě se věnují i celému tělu. Klasickými technikami jsou hnětení a tření cílových oblastí nejčastěji pomocí masážních olejů či emulzí. Obě masáže se vzájemně dokonale doplňují. Zatímco rekondiční masáž je v podstatě masáží relaxační a slouží především k osvěžení unaveného organismu, sportovní znamená aktivní přípravu organismu na fyzický výkon či podporu v případě nedostatku tělesného pohybu. Sportovní masáž se používá také přímo před startem sportovce při závodech pro prohřátí a prokrvení svalů. Bývá mnohem intenzivnější než klasické masáže, aby stimulace organismu byla opravdu účinná. Podle potřeby tedy zklidňují či naopak stimulují. Význam sportovní a rekondiční masáže tkví v prevenci, která u dnešního typu člověka zvyklého na špatný životní styl je velmi významná.

Sportovní a rekondiční masáže nabízejí kromě udržení tělesné kondice také zlepšení celkového vzhledu a účinný boj proti fyzické i psychické únavě. Aktivně se podílí na regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních či velké fyzické námaze. Výrazně uvolňují psychiku člověka, kterou zbavují nahromaděného napětí a důsledků stresu.

  • Regenenerují svalstvo a tkáně
  • Hloubkově prokrvují – odstranění odumřelé části kůže
  • Podpora lymfatického a cévního systému + odplavování toxinů
  • Pomáhají od bolesti pohybového aparátu, zlepšují jeho výkonnost
  • Zbavují pocitů ztuhlosti, uvolňují bloky

Sportovní a rekondiční masáže nejsou příliš vhodné pro těhotné ženy, kvůli jejich intenzitě. Dále pak pro pacienty s nádorovým onemocněním či zápaly a infekcemi. Jinak lze tyto masáže brát jako ideální doplněk k pravidelnému tělesnému cvičení a aktivitě.

 

Zpět – nabídka masáží